Yaşam

2017’nin ilk yazısı

2017'nin ilk yazısı

Korku ve üzüntü ile girdik 2017’nin ilk saatlerine. Size umut dolu bir yazı yazmaktı amacım ama içimden gelmedi. Ben de benim açımdan nasıl bir 2016 geride kaldı, ben de 2017’nin ilk yazısı olarak bu yıl neler yapmak istiyorum onlardan  bahsedeyim  dedim.

2016’da korkudan, ağlamaktan içimiz dışımıza çıktı. Her seferinde inşallah daha kötüsü ile karşılaşmayız dediğimiz bir yıl oldu. Benim korkularım ve çaresizliğim arttı. Gelecek kaygılarım çoğaldı.

Her zamankinden daha çok spor yaptığım bir yıl oldu geçtiğimiz yıl. Ha, sorarsanız yeterli oldu mu, sana bir faydası oldu mu? Bir faydası şüphesiz ki olmuştur ama tartı kilom hiç değişmedi. Elbise bedenim de… 2017’nin benim için bir spor yılı olmasını istiyorum. Öyle çok sevdiğimden, bayıldığımdan değil de mecburiyetten. Sağlık için, dinç kalabilmek için…. Reformer platesten vazgeçmeyeceğim 2017’de. Spor yapan ve yapmayan insanlar bir bakışta anlaşılıyor çünkü. Yapanlar daha fit, daha hoş, daha bir dik….

2016’da çok şükür ki çok gezdim. Hem iş hem seyahat amacı ile pek çok yere gittim. 2017’de bu seyahatlerin katlanarak artmasını planlıyorum. Yurt dışına hiç seyahat etmedim mesela. Oysa ki görmek istediğim bir sürü yer var. Plan yapmaya şimdiden başladım…

2016’da sadece bol bol gezmedim. Aynı zamanda bol bol da konuştum. Yüzlerce anne ile buluştum. Daha önce topluluk önünde konuşmak çok korktuğum bir şeydi. Ama artık korku değil büyük bir heyecan ve istek duyuyorum bu eğitim konuşmalarını devam ettirmek için. Umarım bu yıl daha çok Güncel Anne okuru ile buluşacağım.

Ve Çağın ilkokula başladı geçtiğimiz yıl. Büyüklerin küçüğü mü yoksa küçüklerin büyüğü mü olsun diye düşünürken kaşla göz arasında birinci sınıf yarılandı bile. Hızla büyüyor benim minik meleğim. İnsan düşünmeden edemiyor: ‘’Acaba geçen zamanla birlikte o da ellerimden kayıp gider mi?’’ diye.

2017'nin ilk yazısı

Ve 2016’da yüzlerce, binlerce hasta baktım. Biraz daha deneyimlendim, yeni kavramlarla tanıştım. Hepsine teşekkür ediyorum bende bıraktıkları ve bana öğrettikleri şeyler için.

Hoşuma giden işler yaptım İnstagram’da geçtiğimiz sene. Güzel projelere imza attım.  Sosyal medyayı seviyorum, bir tür terapi benim için, eğleniyorum, devam edeceğim bu tür işlere. Sosyal medya bana çok güzel arkadaşlıklar kazandırdı. 2017’den karşıma pozitif, hayata değer katan insanları karşıma çıkarmasını istiyorum.

Bol bol okudum, yazdım. 2017’de daha çok okumak ve yazmak istiyorum.

Ve işte, bir yıl daha bitti. Gene bir sürü karar aldım 2017 için. Muhtemelen gene pek çoğunu uygulayamayacağım. Hepimiz için huzurlu ve sağlıklı bir 2017 diliyorum. Sağ salim bitirebildiğimiz ve mutlu olabildiğimiz bir yıl…

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

Yorum Bırak