Anne Sağlığı

Beeo ile İstanbul sağlıklı yaşam seminerimiz

Geçtiğimiz günlerde BEEO tarafından düzenlenen Sağlıklı Yaşam Semineri’nde İstanbul’lu anneler ile buluştuk. Bu toplantıda sağlıklı yaşam ve arı ürünlerinin erişkin ve çocuk sağlığına etkilerini, arı ürünleri hakkında doğru bilinen yanlışları konuştuk. Türkiye’nin diğer illerinde de  düzenleyeceğimiz seminerlerde sağlıklı yaşam ve arı ürünleri hakıında da halkımızı bilgilendirmek için çeşitli seminerler düzenlemeye devam edeceğiz.  Seminerde benimle birlikte BEEO Genel Müdürü ve Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, Psikoterapis/Pedagog Serap Melek Kılıç, Diyetisyen Gülden Kılınç Doğan da vardı. İTÜ Arı Teknokent’te önce BEEO üretim tesislerini gezdik, sonrasında bizi dinlemeye gelen misafirlerimizle buluştuk.

Çok sevdiğim arkadaşım Diyetisyen Gülden Kılınç Doğan, sağlıklı beslenmede arıcılık ürünlerinin önemine değinerek arı sütü, polen ve ham bal ve propolisin erişkinlerdeki kullanıma değindi. Sağlıklı ve organik beslenme konusundA tam bir uzman olan Gülden, benim her  diyet yapmak istediğimde veya organik ürün sormak istediğimde başvurduğum bir isim.

Pedagog Anne Melek ise çocuklarda zorlanmadan beslenme alışkanlıklarının oluşturulması ile ilgili çok güzel bilgiler verdikten sonra güven, farkındalık, deneme ve cesaretin önemini vurguladı. Ve propolis gibi yedirilmesi zor besinleri çocuklara nasıl verebileceğimiz konusunda anneleri bilgilendirdi.

 

Ben ise  her annenin hayali olan hastalanmayan çocuklar için neler yapmamız gerektiğinden ve arı ürünlerinin çocuklarda kullanımından bahsettim.

İlk konuşmayı gerçekleştiren Gıda Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, propolisi nasıl önce  gündelik hayatının bir parçası yaptığından sonra BEEO’yu nasıl kurduğunu anlattı.

Gerek İTÜ Arı Teknokent’e gelerek, gerek yaptığımız canlı yayınlarla bizi dinleyen annelerimize, babalarımıza ve hatta annanne, babaanne ve dedelerimze çok teşekkür ediyorum.

Bir dahaki seminerde görüşünceye kadar hoşçakalın.

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

Yorum Bırak