Denedim Yazdım Eğitim Yaşam

Cambly Kids ile İngilizce Yolculuğumuz ve Yorumlarım

cambly örnek ders

 

 

Yaklaşık 3 yıldır Çağın’ın İngilizcesini geliştirmek için Cambly ile çalışıyoruz. Ana dili İngilizce olan öğretmenler ile haftanın belirli günlerinde İngilizce konuşarak pratik yapıyor Çağın. Üstelik evimizin konforunda Cambly ile çalışmaya başladığımız süreçte okulda öğrendiği İngilizceyi pekiştirme fırsatı buldu. Aksanını düzeltti ve akıcı İngilizce konuşmaya başladı. Bu yaz mini Avrupa gezimizde herkesle akıcı bir şekilde İngilizce konuştu ve bıraksanız tek başına tüm dünayayı gezebilecek gibiydi. Tabi ki İngilizce’de geldiği nokta benim için hiç de şaşırtıcı değildi.

4-15 yaş arasındaki tüm çocuklar Cambly Kids ile İngilizce öğrenebiliyor. Çocuğunuzun okuma-yazma bilmesine gerek yok. Ya da hiç İngilizce bilmiyor ana dili İngilizce olan, hiç Türkçe bilmeyen eğitmenlerle nasıl konuşacak gibi düşünceleriniz olabilir. Ama inanın eğitmenler o kadar tecrübeli ve işlerinin uzmanı ki, okuma yazma bilmeyen anasınıfı çocuklarından tutun İngilizceyi sevmeyen, bir türlü yıldızı barışmayan 7. Sınıf çocuklarına bile İngilizceyi severek ve konuşarak öğretiyorlar.

 

 

Size kısaca Cambly Kids’den bahsetmek istiyorum. Cambly Kids, eğitmenlerinin tümü ana dili İngilizce ve alanında uzman eğitmenler.

Yabancı dil eğitimi çocuklarda bambaşka bir tecrübe ve Cambly Kids eğitmenleri bunu çok iyi başarıyor. Çocukların İngilizceyi severek öğrenmesi için derslerde oyunlar, bulmacalar, şarkılar ve çocukların katılımını destekleyecek daha birçok aktivite kullanıyorlar. Mesela Çağın özel olarak uzay bilimleri ve Harry Potter ile ilgileniyor.  Bizim ders aldığımız öğretmenimiz bunu  bildiği için bu konuları derste özellikle sık sık açıyordu.

 

 

Cambly’i önermemin nedenlerinden biri de derslerin süresinin 30 dakika olması. Bu süre, çocukların dikkat süreleri göz önünde bulundurularak çocuk eğitiminde uzmanlar tarafından belirlenmiş. Çocukların sınıf ortamındaki 1-2 saatlik İngilizce derslerindeki verimle karşılaştırıldığında, 30 dakikalık bir Cambly Kids dersi çok daha etkili oluyor. Zaten kullandıkça siz de bunu fark edeceksiniz.

cambly örnek ders

Çağın bir Cambly dersi sırasında

Cambly Kids’te öğretmen seçeneği çok fazla, istediğiniz öğretmenle çalışabiliyorsunuz. Önerim, başta mümkün olduğunca farklı eğitmenden ders rezervasyonu yaptırmanız. Böylece size uyan, çocuğunuzun enerjisinin daha çok tuttuğu eğitmenleri belirleyip, onlarla ilerleyebilirsiniz.

 

 

 

Cambly Kids, aktif öğrenme metodunu kullanıyor. Yani çocukların görme, duyma, konuşma, bağ kurma ve analiz etmeyeteneklerini çoklu etkileşim yöntemi ilekullanmalarını sağlıyor ve sosyal becerilerine de katkıda bulunuyor. Bu konu bence çok önemli, çünkü Cambly Kids ile ders yapan çocuk İngilizceyi konuşarak öğrenmenin yanında daha sosyal ve özgüvenli bir çocuk oluyor. Çocuğunuza İngilizcenin yanında kişisel gelişim konusunda da güzel bir yatırım yapmış oluyorsunuz. Cambly Kids’teki eğitmenler bunu oyunlar, şarkılar ve müzikler eşliğinde yaptığı için çocuklar da severek derslere katılıyor ve İngilizce öğreniyor.

 

 

 

cambly kids

Bence ebeveynler için bir diğer önemli konu da teknik destek. Cambly Kids’in destek ekibi çok aktif, çok profesyonel ve sürekli irtibat halindeler. Dönüşler çok hızlı ve çözüm odaklı. Bu açıdan Cambly Kids diğer platformların çok çok önünde bence.

 

Cambly Kids “kidSAFE Seal Program” sertifikasına sahip bir uygulama. Bu sertifika, çocuklar için güvenli web sitelerine verilen özel bir sertifika. Yani bu sertifikaya sahip platformlarda:

  • Ebeveynlerin bildirimine ve rızasına açık bir süreç var.
  • Ebeveynin çocuğun kişisel bilgilerine erişimi bulunuyor.
  • Veri bütünlüğü ve güvenlik işlemi bulunuyor.
  • COPPA (Çocuk Çevrimiçi Gizlilik Koruma Yasası) ile uygun mahremiyet politikası baz alınıyor.
  • The KidSAFE tarafından, uygulama üzerinde COPPA’ya uygun gözetim ve yürürlüğü mevcut.

 

Cambly Kids’te fiyat daha avantajlı. En önemli konuyu en sona bıraktım. Cambly Kids’in

fiyatı çocuğunuza alacağınız özel ders veya İngilizce kurslarına kıyasla çok daha makul. Üstüne, Cambly Kids ile çocuğunuz evinizin konforunda veya internetinizin olduğu istediğiniz yerde, ana dili İngilizce olan eğitmenlerle, sizin belirlediğiniz gün ve saatlerde birebir, konuşarak özel İngilizce dersi yapıyor fiyatları daha şeffaf,

ders başına ne kadar ödeyeceğinizi ilk adımdan görebiliyorsunuz. Üstüne şu anda daha önce hiç yapmadıkları kadar büyük bir indirim yaptı Cambly Kids. %60 oranında bir indirim var. Kısacası, çocuğunuz için en uygun fiyata en kaliteli İngilizce eğitimi satın almak isterseniz, şimdi Cambly Kids’e şans vermenin tam zamanı. Kasım ayı indirim ayı. Bu yıl Kasım indirimlerinde çocuğunuz için ömürlük bir yatırım yapabilirsiniz. %60 indirimle Cambly Kids’e abone olmak için şu kodu kullanabilirsiniz: camblykids22

Cambly Kids sayfasının linki için buraya tıklayabilirsiniz..

Sonuç olarak, yukarıda sıraladığım sebepler ve daha birçok farklı avantajdan dolayı çocukların İngilizce eğitimi için benim önerim Cambly Kids. Sizin aranızdan kullananlar varsa veya kullanmak isteyip soruları olanlar varsa, yorum olarak bırakabilirsiniz, hep birlikte konuşalım.

 

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

Yorum Bırak