Gezdik Gördük

Etkinlik Önerileri

Bu hafta sizlere iki etkinlik önerim olacak. İlki İstanbullu, ikincisi Adanalı annelere:

0-5 Yaş Uyku Sorunlarına Çözümler Semineri:  Eğitim, Gymboree  İstinye ‘de 13 Nisan Cumartesi, 11.00-13.00  saatleri arasında Tansu Oskay tarafından gerçekleştirilecek . Sevgili Tansu Oskay, Twitter’dan takip ettiğim bir psikolojik danışman, anne, PAPS PARENTİNG Merkezi’ nin kurucusu, oyun terapisti, Hürriyet Aile ve HT Hayat’ ın uzman yazarlarından. İnteraktif olarak gerçekleştirilecek seminerde;

  • Bebeklerde uyku düzeni ne zaman oluşur?
  • Uyku eğitimi nedir?
  • Uyku eğitiminde hangi metotları kullanmak daha doğrudur?
  • Bebekleri ağlatmadan uyku düzeni nasıl oluşturulur?
  • Çocukların yardımsız uyumaları nasıl sağlanır?
  • Mevsim değişikliği, yaz saati uygulaması gibi faktörlerin uyku düzenini etkilememesinin yolları nelerdir?

gibi soruların yanıtları aranacak.

Portakal Çiçeği Karnavalı: Toyota Türkiye  CEO’su  Ali Haydar Bozurt’un fikir babalığını yaptığı, Adana Valisi Sayın Hüseyin Avni Coş’un ve Seyhan Belediye Başkanı  Azim Öztürk’ün destekleriyle ‘’Nisanda Adana’da sloganıyla, bu yıl ilk kez düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı 12 Nisan Cuma günü Şinasi Efendi Caddesi’nde Gençlik Orkestraları Şöleni ile başlayacak. 23 Nisan’a kadar sürecek olan  Türkiye’nin bu ilk karnavalı boyunca boyunca şehrin çeşitli  yerlerinde sokak  gösterileri, sanatsal ve kültürel etkinlikler, sergiler gerçekleştirilecek.  13 Nisan Cumartesi Vali  Yolu’nda gerçekleşecek olan  Karnaval Korteji’ne katılımın yüksek olması bekleniyor. Karnaval programına şuradan ulaşabilirsiniz. Karnavala tüm Adanalılar davetli ve etkinlikler ücretsiz.

 

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

Yorum Bırak