Yaşam

Güncel Anne bir yaşında…

Geçen yıl, Aralık ayının 5’iydi Güncel Anne’yi yazmaya başladığımda. Çook uzun zamandır, daha Çağın’a hamileyken vardı aklımda blog yazmak.Çağın iki yaşına geldiğinde artık daha fazla ertelemek istemediğimi farkettim. Nereden, nasıl başlayacağımı bilemezken sevgili Tanla’nın da katkılarıyla yazmaya başladım. Ben de anne blogları  arasında yerimi aldım.

Başlarken dediğim günden bu yana bir yıl geçti.

anne blogları

Tam 365 gün.

Bu 365 gün içinde 74 yazı yazmışım.

Ve üçyüzden fazla yorum yanıtlamışım. Yollanan tüm yorumları, soruları yanıtlamaya çalışıyorum ben. Yanıtlamayınca bir hastam bana soru soruyor da cevaplamıyormuşum gibi geliyor.

Bu bir yıl içinde Güncel Anne sayfası 240 bin tık aldı. Her geçen ay, her geçen gün tıklanma sayısı bir öncekinden daha yüksek oluyor.

Hiç görmediğim ama her gün etkileşim içinde olduğum insanlar var artık hayatımda bu blog sayesinde. Beni izleyen, yazılarımdan yararlanan, bebeğinin beslenme düzenini birlikte ayarladığımız pek çok kişi…Bebeği, hatta kendi hastalandığında doktorundan önce bana danışan sanal dostlar…

Evet yazı sayım az. Evet diğer anne blogları gibi her gün veya gün aşırı yazı giremedim ama elimden geldiğince sık yazmaya çalıştım. Taslak kutumda birikmiş, son düzenlemeleri yapıldıktan sonra yayına girecek onlarca yazı var. Gene aynı şekilde elimde birikmiş pek çok prematür hikayesi, düzinelerce tarif…Ama ah bu vakitsizlik, ah bu yorgunluk…

Başlarken sesimi bu kadar çok kişiye duyurabileceğim hiç gelmemişti aklıma. Ama şimdi biliyorum ki sesim boşlukta yankılanmıyor. Ve biliyorum ki yazmaya devam edeceğim. Güncel Anne’nin ikinci yılında daha sık yazı yazmaya çalışacağım.

Sevgiyle kalın….

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

6 Yorum Var

Yorum Bırak