Denedim Yazdım Yaşam

Ev süpürmek dediğin çocuk işi

Pek çok alerjik hastalığım var benim. Alerjik astım, alerjik rinit, alerjik konjuktivit… Hapşırmadığım, öksürmediğim, gözümün, ağzımın, burnumun akmadığı ve kaşınmadığım bir Allah’ın gününü hatırlamıyorum. Bilinen, bilinmeyen pek çok şeye karşı alerjim mevcut. Kedi, köpek, çeşitli polenler, bazı bitkiler. Meyveler, sebzeler, parfümler, kokular ve ev tozu akarı…. Her meyveyi yiyemiyor, her deterjanı kullanamıyorum bu nedenle. Bir de ev tozu akarı mevzusu var tabii. Evin tozlu olmaması gerekiyor. Normal bir insanda hiçbir soruna yol açmayan toz miktarı bende şiddetli öksürüğe, hapşırığa, burun akıntısına yol açabiliyor. Dolayısı ile kullandığım deterjana, yediğim sebze ve meyvelere dikkat ediyor evi mümkün olduğunca tozdan arındırmaya çalışıyorum. Bu yüzden bizim için elektrik süpürgesi çok önemli. Hele de evimizin etrafında yükselen pek çok inşaatla yaşadığımız düşünülünce…

Bir süredir Samsung’un yeni VC5100 elektrik süpürgesini deneyimliyorum.

Ev işi yapmayı pek sevdiğim söylenemez. Ve en sevmediğim ev işlerini sorsalar ev süpürmek ve ütü yapmak birincilik için kapışırlar. Benim için elektrik süpürgesi hafif olmalı ve tüm tozları çekebilmeli. İşte Samsung VC5100 videoda gördüğünüz gibi rahatça hareket etmenizi sağlıyor. Ve şimdiye kadar kullandığım en hafif elektrik süpürgesi. Üstelik çalışırken etrafa toz saçılmıyor. Firma yetkililerinden aldığım bilgiye göre Toz Torbasız Elektrikli süpürgelerdeki bu devrim niteliğindeki teknoloji sayesinde, en büyük problemlerden biri olan uzun süreli yüksek emiş gücü ve yüksek performans sağlanmış oluyor.  Üstelik hareket kabiliyeti çok yüksek olduğu için süpürürken ekstra bir efor istemiyor.Makine o kadar hafif ve kullanımı o kadar rahat ki arada sırada Çağın bile kullanabiliyor.

Vee benim için en önemli özelliği Bağımsız İngiltere Alerji Vakfı tarafından onaylı filtreleme performansına sahip olması. . Güçlü filtreleme performansı ile tozları ve alerjenleri hazne içerisinde hapsetmeye yardım ediyor. Samsung Elektrikli Süpürgenin toz haznesini kolayca çıkarabiliyor ve yere toz dökülmeden boşaltabiliyorsunuz. Tek düğmeyle kolayca sökün, kapağı çevirerek açın, içindekileri çöp kutusuna döküp kolayca yerine takın. Ayrıca filtreyi çıkarıp suyla yıkamak da çok kolay.

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

Yorum Bırak