Basında

Güncel Anne üç yaşında

güncel anne

Blog yazmaya başlayalı üç yıl oldu. Hatta bir iki ay geçti üç yılı. Annelik yolunda öğrendiklerimi, yaşadıklarımı, hekimlik bilgilerimle birleştirerek annelerle paylaşmak için açtığım bu blog, gün geçtikçe büyüyor. Önceleri günlük yirmilerde, otuzlarda  olan ziyaretçi sayım bugün artık günlük 10 binleri aşıyor. Bazı eski bloggerlar görgüsüzlük olarak değerlendirecek belki ama 2015 Aralık ayında Güncel Anne tam 400 bin ziyaretçi almış. Bu, üç yılda kocaman bir okur kitlesi oluşturduk hep birlikte demek. Bu, binlerce bebeğin ek gıdaya Güncel Anne ile geçmesi demek. Bu, bir sürü annenin bebeğine Güncel Anne’nin tarifleri ile ilk ek gıdalarını hazırlaması demek. Güncel Anne’nin sosyal medya hesapları her geçen gün katlanarak artıyor. Eskiden tek tek dönüp soruların çoğunu yanıtlıyordum ama bu artık maalesef mümkün olmuyor. Gene de daha çok anneye ulaşıyor olma fikri beni heyecanlandırıyor.

 

güncel anne

Bu üç yılda bloğum sayesinde hiç görmediğim, tanımadığım pek çok arkadaş edindim. Bazıları ile gerçek hayatta tanışma fırsatı buldum. Yeni yeni insanlarla tanıştıkça, yeni yeni sorulara yanıt verdikçe daha çok yazma isteği beliriyor.

2015 yılı benim için ‘’ İş anlamında ne yapsam da mutlu olsam yılı idi.’’ Yanlış anlaşılmasın. Çocuk doktoru olmayı seviyorum. Muhtemelen hayatımın sonuna kadar da bu işi yapmak istiyorum. Ancak artık daha çok insana ulaşmak istiyorum. Bildiğim doğruları, ihtiyacı olan herkesle paylaşmak istiyorum. Bunu sadece blog ve sosyal medya yolu ile değil bilgiye, öğrenmeye hevesli anne ve anne adaylarına seminerler toplantılar yolu ile de yapmayı arzuluyor ve planlıyorum 2016 yılında. İlkini geçtiğimiz ekim ayında gerçekleştirdiğimiz Güncel Anne seminer ve toplantılarının artarak devam edeceğini umuyorum. Ve belki de bir kitap gelir bu yeni yılda Güncel Anne okurları için. Üç yıldır sesimi duyan, sesime ses olan tüm Güncel Anne okurlarına teşekkürlerimi sunuyorum.

güncel anne

Bu yıl daha çok yazabilmeyi, daha çok üretebilmeyi ve daha çok Güncel Anne okuru ile buluşabilmeyi istiyorum. Seviyorum bloğumu… Ah bir de daha sık yazabilsem… Ama kendi kendime söz verdim. 2016 için isteklerimin arasında Güncel Anne’yi daha çok okur, anne ve anne adayı ile buluşturmak da var.

Evet evet şu an itibarı ile lafügüzafı kesip, alıyorum elime kağıdı kalemi. Ay pardon laptopu…..Birlikte daha çok üretip, daha çok paylaşabilmek dileği ile….

 

.

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

1 Yorum Var

Yorum Bırak