Basında

Güncel Anne, Blogcu Anne’ye konuk oldu

Blogcu Anne Elif Doğan’ın gerçekleştirdiği Prima Premium Care ile 5 Yildizli Soylesiler’in bu haftaki konuğu Güncel Anne oldu. Daha anne bile değilken takip etmeye başladığım, neredeyse her gün ”acaba Elif bugün ne yazmış” diye uğradığım Blogcu Anne’de yer almak; Elif ile sanal da olsa sohbet etmek çok keyifliydi. Kendisine bana kendimi anlatma fırsatı verdiği için çok teşekkür ediyorum. Blogcu Anne ile gerçekleşen söyleşinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.blogcu anne

Güncel Anne blogunu keşfedeli bayağı olmuştu. Pediatrist bir annenin yazdığı bu blogdaki özellikle de çocuk sağlığı ve hastalıkları yazılarını ilgiyle okuyor, Güncel Anne’yi sosyal medyada takip ediyordum. Söyleşilere katılmak için e-mail gönderen Elif’le de uzun zamandır yazışıyorduk, plan program derken ancak denk getirebildik. Bir de ne göreyim, meğer bu Elif, Güncel Anne’nin ta kendisi olmasın mı? Ay ben bir şaşır, bir hayret et! Hemen oturduk, yazıştık, söyleştik ve ortaya aşağıdaki sohbet çıktı. Bence güzel de oldu.

Bize Anne olmadan önceki Elif’i anlatır mısın?
Adana’da doğdum. Liseyi bitirene dek 5 ayrı şehirde 7 farklı okulda okudum. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra bir süre özel sektörde pratisyen hekimlik yaptım. Daha sonra çocuk doktoru olmak istediğime karar verdim ve bu isteğimi gerçekleştirdim. Asistanlığa başladığım ilk gün kendisi de pediatrist olan eşimle tanıştım ve ilk görüşte aşkın ardından yıldırım hızıyla evlendik. Maalesef aynı hızda çocuk yapamadık. Ve oğlumuz Çağın Aras,ancak  evliliğimizin 5. senesinde aramıza katılabildi.

Anne olmadan önceki Elif, günü gününe plansız- programsız yaşayan, ruhu göçebe, kendi göçebe, sakin, mesai saatleri dışında kendi kendinin patronu, dünyanın en önemli ve zor işlerinden birini yaptığını düşünen bir kadındı.

Anne olduktan sonraki Elif?
Anne olduktan sonraki Elif, her dakikası planlı, olduğu yere kök salmak isteyen, daha da sakin bir Elif’e dönüştü. Daha önce hiç bilmediği yetişememe duygusuyla tanıştı. Ve artık hayatında yaptığı en önemli, karmaşık ve zor işin annelik olduğunu düşünüyor

Ne iş yapar anne Elif?

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı.

Çocuk doktorluğu ve annelik… Nasıl etkileniyor birbirinden? Anne olduktan sonra mesleğine bakışın, mesleğini icra edişin değişti mi?
Orhan Pamuk’un bir  romanı ‘‘Bir gün bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti’ diye başlar ya… Ben de bir gün hamile kaldım ve -pek çok kadın gibi- tüm hayatım değişti. Neredeyse 3 yıl süren uğraşıdan, bir düşükten, onlarca boşa giden beta hcg tahlilinden (kanda gebelik testi), bi dolu jinekolog vizitinden sonra  35 yaşımın kıyısındayken oldu. “Tamam artık ben normal yollarla hamile kalamıyorum tüp bebek yapayım”diye düşünürken, aramıza katılmaya karar verdi oğlum.

Söyleşinin devamı Blogcu Anne’de…Burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

Yorum Bırak