Kitaplık

Her Şehire Çocuk Kütüphanesi İstiyoruz

Çocuk Kitapları, Her Şehre Çocuk Kütüphanesi İstiyoruz

Daha önce şu yazımda  Çağın’ın ve benim kitap sevgimizden, yaşadığımız şehirde okul öncesi çocuklar için uygun çocuk kitapları bulmakta ne kadar zorlandığımızdan bahsetmiştim ve umarım  bir gün küçük Anadolu şehirlerinde de çocuk kitapçıları olur diyerek bir özlemimi paylaşmıştım sizlerle. İşte benim gibi düşünen ve bu fikri bir kaç adım ileriye götüren anneler (Esra ve Aylin)  ”Yerel belediyelerden: Çocuk kütüphanelerinin kurulmasını istiyoruz!” adı altında bir kampanya başlattılar. Benim de Twitter’dan haberim oldu bu kampanyadan ve hemen  destekleyicileri arasına katıldım sanal ortamdan.

Demişler ki kampanya duyurusunda ” yerel belediyelerden bize bebek arabalarıyla rahat girilebilecek, merkezi konumda olan belediye binalarından birinde bir oda ayırmalarını isteyelim ve oraya hem bağış yoluyla hem de belediyenin yardımıyla oluşacak olan kütüphanede çocuklarımız/bebeklerimiz toplansınlar, okuma saatleri, kukla saatleri düzenleyelim ve kütüphaneye gitme ve paylaşma alışkanlığını küçük yaşta çocuklarımıza aşılayalım.” Hayali bile çok güzel değil mi?

Bizler de imza kampanyasina katilarak onlari ve calismalarini destekleyebilir, bulunduğumuz şehirlerde belediyelere veya kütüphanelere başvurarak çocuk kütüphanesi kurulmasını talep edebiliriz. Böylece cocuklarimizin kitaplara daha rahat ulaşmalarını  sağlayıp gelecekte daha cok okuyan bir toplum icin katkida bulunabiliriz. Siz de ‘Her Şehire Çocuk Kütüphanesi İstiyoruz’ diyorsanız ve bu kampanyaya destek vermek isterseniz:

http://www.change.org/tr/kampanyalar/yerel-belediyelerden-%C3%A7ocuk-k%C3%BCt%C3%BCphanelerinin-kurulmas%C4%B1n%C4%B1-istiyoruz

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

1 Yorum Var

Yorum Bırak