Denedim Yazdım Yaşam

Hipoalerjik detarjan ile tanışmam

Beni tanıyanlar bilir küçüklüğümden bu yana alerjik astım, alerjik rinit, alerjik egzama gibi hastalıklar ile mücadele ediyorum. Hapşırmadığım, öksürmediğim veya kaşınmadığım bir Allah’ın günü yok. Maalesef Çağın da benim gibi alerjik bünyeye sahip bir çocuk. Hayatının ilk günlerinden itibaren fark ettiğimiz bir alerjik hassasiyeti mevcut. Bazı ürünler ile kendisi veya çamaşırları yıkandığında reaksiyon gösteriyor, hapşırıyor. İşte bu nedenle doğduğundan bu yana Çağın için seçtiğim ürünlere hep özen gösterdim. Evde kendimiz için kullandığımız temizlik ürünlerinin de mümkün olduğunca alerji yapmayan, kokusuz ürünlerden olmasına dikkat ettim. Hayatının ilk günlerinden itibaren çamaşırlarını bizimkilerden ayrı ve sabun tozu ile yıkadım. Dönem dönem çeşitli markaların sabun tozlarını kullandım. Ama onları kullandığımda da zor lekeleri çıkaramadığımı gördüm. Özellikle beyaz kıyafetlerde lekeler olduğu gibi kalıyor, bazen aynı kıyafeti lekeleri çıksın diye bir kaç kez yıkıyordum.

 

hipoalerjik detarjan

Derken bir kaç ay kadar önce bir gün her zaman alışveriş yaptığım marketin deterjan raflarında Bingo Hipoalerjik Parfümsüz Deterjan’ı gördüm. Bingo Parfümsüz Deterjan Türkiye’nin ilk ve tek hipoalerjik deterjanı imiş. Çağın ve benim gibi hassas ve alerjik bünyeler için üretilmiş. Ben de alıp denemeye karar verdim. İtiraf ediyorum ilk gördüğümde acaba bu ürün de çok şey vaat edip hiçbir şey vermeyenlerden mi diye düşündüm. Ama beklediğimden de iyi çıktı ve bir kaç aydır evdeki tüm çamaşırları Bingo Parfümsüz Deterjan ile yıkıyorum. Sonuçtan gayet memnunum. Özellikle beyazlardaki performansı için denemeye değer. Hafta sonu pikniğinden gelen çimen lekeleri, yemek lekeleri, okuldan gelen boya lekeleri hepsi tek yıkamada çıkıyor artık. Hem Çağın’ın hem de benim kokulara karşı hassasiyetimiz olmasına rağmen parfüm ve boya içermediği için ikimizde de istenmeyen bir reaksiyon gelişmedi üstelik. Alerjik hastalıkların görülme sıklığı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek artıyor. Her 10 çocuktan birinde alerjik bir hastalık var artık. Alerjik hastalıklarda tedavinin birinci basamağını alerjenlerden korunma oluşturuyor. Uygun olmayan deterjan ve banyo ürünü kullanımı özellikle alerjik bünyeli çocuklar için öksürük ve hapşırma nöbetleri, burun, göz kaşıntısı ve sürekli akan bir burun demek. Bingo Parfümsüz Deterjan’ı kullanmaya başladığımızdan bu yana çamaşırlarımızın temizliğinden oldukça memnunum. Üstelik de kokusuz olduğundan ne Çağın’ı ne de beni rahatsız ediyor. Keşke Bingo hipoalerjik deterjanı daha erken keşfedebilseydim. Eğer siz de alerji konusunda daha detaylı bilgilere erişmek isterseniz, bilgilendirici bu siteyi mutlaka okumalısınız.

Tıklayınız http://alerjikcocuklarplatformu.com/

 

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

2 Yorum Var

Yorum Bırak