Yaşam

Güzelliklerle gel 2014

Acısıyla tatlısıyla koskoca bir yıl daha geçti. Yılın son gününe de geldik çok şükür sağlıkla. Şimdi, geçen yıl yaptığım gibi bir yeni yıl dilekleri yazma zamanı.  Ama hiç içimden gelmiyor sevgili okur. Çocukluğumdan beri her yeni yıl arifesinde içimi kaplayan o tatlı heyecan yok bu yıl nedense. Biraz da son günlerde ülkemizin içine sürüklendiği kaotik durumdan dolayı bu 2013 bana pek iyi bir yıl gibi gelmedi. Her yılın sonunda hissetiğim heyecan, umut ve çoşkuyu hissetmiyorum bu sene. Allah’a çok şükür ben ve sevdiklerim sağlıklıyız, birlikteyiz, mutluyuz. E daha ne olsun?  Ama ülkemin üzerinde dolaşan kara bulutlardan mı yoksa her geçen gün icra edilmesi daha da  zorlaştırılan mesleğimden dolayı mı bilemiyorum, sevemedim ben bu  geride bıraktığımız yılı.

yeni yıl dilekleri

Oysa 2013 yılı için dilediklerimin pek çoğu gerçekleşti. Yeni ve güzel bir şehre taşındık, gönlümüze uyan evi aldık, orayı yaşanılır kıldık… E zor da olsa yılın son ayı yaptığım atakla 3-5 kilo vermeyi de başardım. Güncel Anne sizlerin sayesinde her geçen gün daha çok insana ulaşmaya devam ediyor. Ama yok işte olmuyor. 2014’ün gelişiyle ilgili hissettiğim şey heyecan değil, endişe. Ülke gündemi, benim gibi iflah olmaz bir iyimseri bile yeni gelecek yıldan umutlu kılamayacak kadar çok kaos barındırıyor. Oğlumu gittikçe cepheleşen, ruhsuzlaşan, tepkisizleşen bir ülkede yetiştirecek olma fikri, yeni yıl coşkusundan uzaklaştırıyor beni. Evde yeni yıl hediyesini heyecanla bekleyen bir minik olmasa  31 Aralık 2013 benim için sadece takvimden düşecek yeni bir yapraktan daha ibaret olacak.

Umarım 2014, daha yaşanabilir, özgür, mutlu Türkiye’nin temellerini hep birlikte attığımız bir yıl olur. Umarım tüm Güncel Annne okurlarının yeni yıl dilekleri gerçekleşir. Umarım  toplum olarak daha az konuşup, birbirimizi daha çok dinlemeyi başarabiliriz. Umarım 2014 karşımızdakinin haklarına ve düşüncelerine saygı göstermeyi öğrenebildiğimiz bir yıl olur. Ve ben yeniden zamanın güzelliğini yakalayabilmeyi başarabilirim.

Çocuklarımızın yeni yıl coşkusunu dogmalardan uzak, kalbini, ruhunu ve en önemlisi beynini özgür bırakabilmiş insanlarla dolu bir ülkede geçirebilmesi dileğiyle…..

Güzelliklerle gel 2014.

Mutlu yeni yıllar…

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

Yorum Bırak