Basında

İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı

İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı vardı geçtiğimiz hafta sonu. Üç gün süren bu fuara bu sene ikince kez konuşmacı olarak katılıyorum. Geçen yıl bir firmanın standında  konuşmacıydım. Bu sene ana salonda konuşmak  ve bilgilerimi siz değerli anneler aktarmak kısmet oldu. Arkadaşlarımdan öğrendiğime göre üç günlük fuarın her günü birbirinden  güzel geçmiş.

Fuarı Seçil Fida düzenliyor her yıl ve Yaprak Yapsan da sosyal medya tanıtımları ile ilgileniyor. Çok güzel ve keyifli bir organizasyondu. Büyük özenle hazırlanmıştı. Son derece ulaşılabilir bir mekanda düzenleniyor, katılımcı markaların çoğunun bir şekilde tanıdık. Bu sayede uzun zamandır görmediğim arkadaşlarımı da görmüş oluyorum.

Bu sene ise Pedogog Anne Meltem Kılıç, Alerjik Anne Özlem ile birlikte Yaprak Yapsan moderatörlüğünde harika bir söyleşiye imza attık. Konumuz Çocuklarda Ruh ve Beden Sağlığı idi. Ben bana en sık sorulan iki sorunun yani ‘’ çocuğum çok iştahsız ve bebeğim çok sık hastalanıyor’’ sorularının yanıtını cevaplamaya çalıştım. Pedogog Meltem Kılıç ise çocuklarda en sık görülen davranış sorunlarından bahsett. Allerji ile Yaşayanlar Derneği kurucu başkanı Özlem Ceylan Hanım ise oğlu Efe ile yaşadığı alerjik sorunlar hakkında bilgi verdi ve bizimle bu konuda deneyimlerini paylaştı.

Ve fuarda pek çok arkadaşımı  ve blogger anneyi tekrar görme fırsatı buldum. Ayrıca oyuncu ve sunucu Ceyda Düvenci ile tanışma ve kitabını imzalatma fırsatı yakaladım. 

Gelecek yılki ibs anne bebek çocuk fuarını sabırsızlıkla bekliyorum.

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

Yorum Bırak