Yaşam

Kısa bir mola…

Biz bu gün 4 günlük, kısa bir tatile çıkıyoruz. Muhtemelen hayatımın en şahane tatili olmayacak ama en yerinde tatili olacak bu tatil. Uzun, zorlu, yorucu ve bol hastalıklı bir kış oldu benim için. İşe git, nöbet tut, eve gel döngüsünü bir türlü kıramadım. E bunun sonucunda da bol bol hasta oldum. Tuttuğumuz nöbet sayısı dörtten beşe çıktı. Beşer gece evde olmayınca Barış ‘la birbirimizi çok az görür olduk. Üstüne üstlük bu kadar koşturma yetmezmiş gibi geçen hafta apartmanımızın yarısı yandı.

maldiv

Bizim evde hasar yok çok şükür ama tam bir haftadır elektriğimiz ve doğalgazımız yok. Suyumuz da yoktu ama Allah’tan kısa sürede su tesisatını onarmayı başardılar. Rutin koşturmanın telaşına bir de elektriksiz bir evde yaşamanın zorluğu eklendi. Her gün 5. Kata çık-in, buzdolabı olmadığı için her gün günlük alışveriş için markete uğra. …Neyse tüm bu koşturmacanın, moral bozukluğunun arasında bu önceden planlanmış tatil bana iyi gelecek diye düşünüyorum.

tatiş

Uzun öğle uykuları uyuyup, bol bol dinleneceğim. İlk kez oğlumla birlikte yüzmenin keyfine varacağım. Aylak aylak sabah kahvemi içmenin keyfine varacağım. Çıplak ayakla kumlarda gezip, bulduğum tüm mezeler, zeytin yağlıları mideye indireceğim. Ve en önemlisi Çağın’la doyasıya vakit geçireceğim.

Kim bilir belki döndüğümüzde elektriklerimiz gelmiş olur?

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

1 Yorum Var

Yorum Bırak