Eğitim

Özel Okul Tercih Fuarı

Özel Okul Tercih Fuarı

Dün sevgili Yaprak Yapsan’ın şirketi İdecon İdea’nın sosyal medya sponsorluğunu üstlendiği Özel Okul Tercih Fuarı ‘nda konuşmacıydım. Moderatörlüğünü Nora Romi’nin yaptığı panelimizde okul çağındaki çocuklarda çocuk beslenmesini konuştuk. Sevgili Hassas Anne Ece Kumkale’nin  de bizimle birlikte olduğu ve üç güzel çocuğu ile ilgili deneyimlerini paylaştığı panelimize katılım yüksekti. Hatta  seyirciler arasında, çok beğenerek takip ettiğim eğitimci, Hürriyet Gazetesi yazarı Özgür Bolat da vardı.

Özel Okul Tercih Fuarı

Biz anneler zannediyoruz ki çocuklarımızın beslenmesi sadece ilk 2 yıl veya okul öncesi dönemde önemli. Oysa erişkin dönemde nasıl bir hayat süreceğimiz, nasıl bir yaşlılık geçireceğimiz çocukluk dönemimimizdeki beslenme ile yakından ilişkili. Tabi ki özellikle de ilkokul ve sonrası için okul tercihi için uğraşırken  en önem verdiğimiz şeylerden biri beslenme ve yemek menüleri değil. Ama olmalı diye düşünüyorum. En azından sağlıklı tercihler yapmaya çalışmalı ve rafine şeker içeriği minimumda olan menüler seçmeli. Velhasıl bu konuda dertli olduğum için ben konuştukça konuştum panelde. Bize ayrılan bir saatlik süreyi oldukça aştık. En keyif aldığım an ise soru cevap anıydı. Süre bitmesine rağmen ilgili annelerle biz kuliste soru cevap faslımıza devam ettik.

Özel Okul Tercih FuarıÖzel Okul Tercih Fuarı ‘nı düzenlemede emekleri geçen, gelen, dinleyen, kucaklaştığımız herkese çook teşekkürler.

 

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

Yorum Bırak