Bebek Prematüre Hikayeleri

Prematüre bebek fotoğrafları yarışması

Geçtiğimiz yıl bu zamanlar sizlere Güncel Anne sayfalarından Prematürk: Prematüre Bebek Koalisyonu tarafından düzenlenen Prematüre Hikayeleri yarışmasının duyurusunu yapmıştım. Yarışma 17 Kasım 2013 tarihinde sonuçlanmış, dereceye giren hikayeler şurada yayınlanmıştı.

prematüre bebek
Ülkemizde prematüre doğumlara dikkat çekmek ve bu konuda milli sağlık politakaları oluşmasına katkıda bulunmak amacı ile kurulan PremaTürk: Prematüre Bebek Koalisyonu, Türkiye genelinde bu yıl, ”Umut Dolu Küçük An’ım”başlıklı fotoğraf yarışması düzenliyor. Toplumda prematürelik hakkındaki farkındalığı artırmak, prematüreliğin aile ve toplum üzerindeki etkilerinin daha açık şekilde ortaya konmasını sağlamak amacı ile düzenlenen bu yarışmanın temel konusu prematüre bebek. Yarışmaya 18 yaşını doldurmuş olmak kaydı ile prematüre olarak doğmuş kişiler, prematüre bebeği olan anne, baba, kardeş veya diğer akrabalar; prematüre bebeği izleyen doktor, hemşire veya diğer sağlık çalışanları, katılabiliyor. Prematüre bebeklerle ilgili yaşanmış, başlarından geçen veya tanık oldukları her türlü anı fotoğraflayarak yarışmaya katılabilirler. Nisan 2014’de başlayan yarışmanın son katılım tarihi 31 Ağustos 2014.

 

Değerlendirme jürisinde; PremaTürk Prematüre Koalisyonu Başkanı Doç. Dr. Nurullah Okumuş, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Neonatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Koç, El Bebek Gül Bebek Derneği Başkanı Özgür Doğa Keleş ve fotoğraf sanatçısı Ayça Oğuş’un yer aldığı yarışmaya katılacak fotoğrafların özgün olması ve daha önce başka bir yerde yayınlanmamış olması gerekiyor.

Yarışmaya katılmak isteyenler, fotoğraflarını, 31 Ağustos’a kadar “prematurk@prematurk.com” adresine göndererek başvurularını yapabilecek.

 

Sonuçları, 17 Kasım’da yapılacak “Dünya Prematüre Günü” kutlamaları sırasında açıklanacak yarışmada, birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin ve üçüncüye bin lira ödül verilecek.

 

Yarışmayla ilgili detayları www.prematurehikayeleri.com adresinden edinebilir, yarışmanın tüm duyurularını yine aynı adresten takip edebilirsiniz.

Siz de prematür annesi//babasıysanız ve kendi hikayenizi anlatarak  sizin çok önce katettiğiniz yolları yeni yürümeye başlayan anne babalara yol göstermek, ışık olmak isterseniz hikayenizi  Güncel Anne’nin iletişim adresine bekliyorum.

Güncel Anne’de yer alan prematüre bebek hikayelerini okumak isterseniz şurayı tıklayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

2 Yorum Var

Yorum Bırak