Denedim Yazdım Yaşam

Yeni yıl hediyesi ve Toyzz Shop siparişi

Bizim evdeki küçük adamın en ciddi işi oyun oynamak. Sabah kalktığı andan, gece yatana kadar sürekli bir oyun ve oynama halindeyiz. Hatta öyle ki ertesi günün oyun planları gece yatmadan önce yapılıyor, sabah kalkar kalkmaz hiç vakit kaybetmeden oyun planı uygulamaya konuluyor. Ne de olsa o da tüm çocuklar gibi hayatı tanıma yolundaki tüm deneyimlerini oyun ve oyuncaklarla ediniyor. Biz de işten gelince, uyku vaktine kadar tüm vaktimizi Çağın ile oyun oynayarak geçiriyoruz. Plastik kaplardan boş tuvalet kağıdı rulolarına, su şişelerinden kalem kağıda kadar her türlü materyali oyuncak olarak kullanabiliyoruz oyun oynarken.

Çağın doğduğundan bu yana hatta hamileliğimden bu yana onun için oyuncak araştırmak, satın almak benim için büyük zevk oldu. Sağ olsun Çağın da ona seçtiğimiz oyuncaklara çok iyi baktı. Hiçbirini kırıp dökmedi.  Sıkıldığı oyuncakları ortadan kaldırıp bir süre sonra tekrar kullanıma sunuyorum. Gene aynı zevkle oynamaya devam ediyor. Daha önce küçük şehirde yaşarken istediğim nitelik ve kalitede oyuncaklar satan oyuncakçılara  ulaşamıyordum. Ben de o dönem tıpkı kitaplarını olduğu gibi oyuncaklarını da sanal ortamdan almaya başladım. Bu konuda en sık alışveriş yaptığım site Toyzz Shop’tu.

 

Çağın’ın oyuncaklarını seçerken eğlendirici olması kadar öğretici olmasına ve yeteneklerini ortaya çıkarmasına yardım etmesine özen gösteriyorum.  Ama bu konuda önem verdiğim bir şey daha var o da oynarken  benim de hoşlanabileceğim, sıkılmayacağım, birlikte eğlenebileceğimiz oyuncakları seçmek. Aksi takdirde bir süre sonra özellikle de oyun uzayınca sıkılıyorum. İşte bu noktada oynamayı en sevdiğim oyuncakların başında legolar geliyor. Legolar ile çocuklar, ince ve kaba kas kuvvetini geliştirmekle kalmıyor aynı zamanda renk, boyut, şekil kavramlarını öğreniyor ve yaratıcılıklarını geliştiriyorlar. Bu yıl Çağın’a yeni yıl için Noel Baba’dan ne hediye istediğini sorduğumda daha önce Toyzz Shop mağazasında gördüğü ”çiftlikli legoyu’‘istediğini söyledi. Benim de yeni yıl arefesinde artan hasta yoğunluğundan dolayı mağazaya gidecek vaktim ve fiziksel gücüm olmadığı için internet mağazasından sipariş verdim.

oyuncak seçimi

Siparişimiz tam da yeni yıl günü akşam üstü geldi. Yeni yıl dolayısıyla çok güzel bir hediye paketi yapmışlar.

toy2

 

Ana oğul bıraktık yeni yıl sofrası hazırlamayı ve oyuna daldık.

toy 4

 

Bayıldık, saatlerce yeni legolarımızla oynadık.

toy5

 

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

Yorum Bırak