Öylesine geçen bir yıl

öylesine geçen bir yıl

 

 

Bu gün 20 Ağustos Perşembe, doğum günüm benim… Kaç yaşımda olduğumu sormayın, çünkü pek alışamadım 30’dan sonra gelen rakamlara. Önce, geçen sene yaptığım gibi ” Otuz (?!) yaşında öğrendiklerim” başlıklı bir yazı yazacaktım, sonra vazgeçtim. Şöyle bir düşününce fark ettim ki bu yıl, bir öncekinin nerede ise tıpatıp aynısı geçmiş, dolayısı ile yeni öğrendiğim bir şey de yok. Geçtiğimiz bu bir yılda aynı şehirde yaşamış, aynı iş yerine gitmiş, aynı yolları yürümüşüm. Aynı şekilde akşamları yorgunluktan uyuyamadığım günler geçirmişim. Hatta şöyle bir hafızamı zorladım da bu yıl hayatıma yeni bir arkadaş bile eklememişim. Yani geride bıraktığım yaşta evrilmemiş, devrilmemiş, olduğum gibi kalmışım. Öylesine geçen bir yıl olmuş benim için.

öylesine geçen bir yıl

Hala kilolarımdan ve selülitlerimden kurtulamamışım. Pişkin pişkin ” Ama ben böyle de mutluyum” diyemeyeceğim. Değilim çünkü. Ama  çok şükür ki yanımda sevdiğim adam, gözümün önünde hızla büyüyen bir evlat var. Halen yaratıcı, onarıcı, ilham verici olmaya çalışıyorum. Her sabah yataktan oflayarak kalksam da hafta sonları için planlar yapmaktan vazgeçmedim mesela. Vazgeçmedim iyiliğin gücüne inanmaktan hala….. İlham alacak hikayeler aramaktan da….Halen dilimde duam, kafamda bin bir plan var. Hep önüme bakacağım ben, biliyorum kendimi. Doksan yaşına gelsem de önüme bakacağım ve gözümdeki o ışık, o yaşama isteği hiç sönmeyecek….. Ne de olsa hayat kısa ve yapacak çok şey var.

 

 

 

 

 

 

6 comments

 • esra nur

  Doğum gününüz kutlu olsun , eşiniz ve oğlunuzla sağlıklı huzurlu yıllarınız olsun inşallah.

 • Irmak ın annesii

  Merhaba benim kızım hiç anne sütü almadı mama ile besleniyor ama artık ek gıdaya başlamamı söylüyorlar neyle nasıl başlamalıyım önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler..

  • Güncel Anne

   4 ay ek gıdaya başlamak için oldukça erken br dönem. Mamaya devam edin ve eşinizin ailesini gerekirse doktorunuzla konuşturun ve onları kibar bir dille engelleyin. Sonuçta çocuk sizin çocuğunuz ne yiyeceğine ve yemeyeceğine siz karar verirsiniz.

 • Irmak ın annesii

  Daha 4 aylık ben erken olduğunu düşünüyorum ne yapmalıyım eşimin ailesine anlatamıyorum ama hep alerjik yiyecekler tattırıyorlar yumurta, domates vs. Yardımcı olun lütfen 🙁

 • cilt bakımı

  Yeni yılda sağlık mutluluk barış dolu bir dünya olur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir