Yaşam

Planlarım, ben, iş listesi ve gerçekler….

Daha önce de belirttiğim gibi  yaşadığımız küçük Anadolu şehrinden daha büyük bir Anadolu şehrine tayinimiz çıktı. Taşınmak, şehir değiştirmek benim için hep heyecan verici olmuştur.  Gözümü dünyaya açtığımdan bu yana  o şehir senin bu ev benim sürekli bir tayin ve taşınma halinde olduğumuzdan mı yoksa benim göçebe ruhumdan mı kaynaklanır bilinmez; şehir değiştirmek hep iyi gelir bana.  Yeni şehir demek yeni umutlar, yeni heyecanlar, yeni yaşamlar demek benim için.

Koliler hazırlanır, denkler yapılır ve yeni bir adrese doğru yola çıkılır. Ama o ana gelene kadar bir sürü iş vardır yapılacak. Böyle çok iş olan durumlarda ben unutmamak için iş listesi yaparım. Tıp fakültesinden kalma bir alışkanlık işte. Son sınıftayken o kadar çok iş olurdu ki karışmasın, içlerinden biri atlanmasın diye asistanlarımız bize iş listesi verirlerdi. Bu taşınma arefesinde de aldım kağıdı kalemi elime gene  uzun bir iş listesi oluşturdum.

  • Önce ev bulunması gerekiyordu. Allah’tan bu iş, Adana’daki dostlarımız sayesinde çabucak halledildi. Şu an oturduğum evden daha küçük ama bahçesi, kendi çocuk parkı olan bir sitede güzel bir ev tuttuk. Dostlarımız evin temizlenmesini sağlayıp, elektrik ve su işlerini de hallettiler çok şükür. Yakın bir arkadaşımla da komşu oldum üstelik.
  • E evi bulduk ama nakliye firması henüz ortada yok. Adana’dan bir firmayla anlaşalım istiyorum. Buraya taşınırken çok iyi bir firmayla çalışmıştık ve çok memnun kalmıştık. Hem fazla  yorulmamıştık hem de eşyalarımız zarar görmemişti. Umarım bulacağımız firmayla da aynı şansı yakalayabiliriz.
  • Bir de temizlik faslı var tabi ki. Yeni eve tertemiz gitmek lazım. Perdeler yıkanacak, koltuklar, kanepeler silinecek. Halılar yıkamacıya verilecek.
  • Kullanılmayacak banka hesapları kapatılacak.
  • Bir ara kuaföre uğrayıp saçlarımı boyatıp kestireceğim. Orada etrafı tanıyıp, güvenebileceğim bir kuaför bulana kadar zaman geçecek çünkü.
  • Yeni evimizde henüz doğalgaz bağlı olmadığı için klimayla ısınacağız. Mevcut klimalara ilaveten bir tane daha almamız gerekecek gitmeden. Malum Adana’nın yazları….
  • Bu vesileyle evi kullanılmayan  eşya, oyuncak ve kıyafetlerden de arındırmayı planlıyorum. Ciddi bir kıyafet ve oyuncak detoksuna ihtiyacımız var. Ne de olsa her taşınma bir yenilenme bir arınma vesilesi…
  • Evi evsahibine aldığımız gibi bırakmak lazım tabii. Bunun için patlayan spot ışıklarının ve çamaşır suyu değdiği için yeşeren banyo armatürlerinin değiştirilmesi gerekecek.
  • Vee bu listenin en önemli maddesi Çağın’a  bakıcı bulmak. Adana’daki tüm arkadaşlarımıza, tanıdıklarımıza haber bıraktık ama henüz  kayda değer bir gelişme yok. Umarım anlaşabileceğimiz, sevebileceğimiz  birini bulabiliriz.

Evet iş listesi böyle uzayıp gidiyor. Tabii bu arada bunlarla uğraşırken bir yandan da yoğun iş temposu devam ediyor. Normalde tek başıma olsam  bu yoğunlukta  listedekileri yetiştirmem biraz zor olurdu. Ama çok şükür ki taşınırken ve yeni hayatımıza uyum sağlamaya çalışırken bize yardımcı olmak üzere Münevver Annem geldi ve her şey yoluna girene dek de gitmeyecek evine. Yaklaşık iki hafta sonra taşınıyoruz. Biz artık misafiriz bu şehre bekle bizi Adana…

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

8 Yorum Var

Yorum Bırak