Güncel Anne Diyette 3

diyet
Diyete başladığım günden itibaren 26, ilk diyetisyen ziyaretimden bu yana ise yaklaşık iki hafta geçti. Dün 3. diyetisyen randevum vardı. Toplamda 1800 gram vermişim. Diyete başlayalı neredeyse bir ay  olduğunu düşünürsek, verdiğim 1800 gramın son derece az olduğunu düşünüyorum. Neredeyse 10 gündür de her gün en az 40 dakika koşu bandında terliyorum. Dünkü randevu biraz motivasyonumu kırdı açıkçası. Ama randevuya nöbet çıkışı, neredeyse hiç uyumadan gittiğim için bol ödem vardı vücudumda.  Zaten diyetisyenim de toplam vücut yağımın iki kilo azaldığını, ödem miktarının arttığını söyledi. Haftanın iyi haberi de verdiğim yağların karın çevresinden gitmiş olmasıydı.

Güncel Anne Diyette

 

Şimdi ne yapacağız peki? Aynen devam edeceğiz. Nihal Hanım, diyetime biraz daha protein takviyesi yapıp; daha çok su içmemi önerdi. Bu hafta daha çok spor yapıp, daha çok su içip, daha fazla uyumaya çalışacağım. Kendime bir kere daha hatırlatıyorum ki vermem gereken 18 kilo var.

14 comments

 • Tanla

  Ben başaracağına inanıyorum Elifcim. Muhtemelen vücudun bir direnç noktasında. Onu aşarsan daha hızlı vermeye başlayacaksın. Sakın vazgeçme. Heyecanla takipteyim.

  • Güncel Anne

   Desteğin için teşekkür ederim Tanlacığım. Ben de öyle umuyorum ama bazen insan karamsarlığa düşmekten alıkoyamıyor kendini.

 • Burcu Bilir

  En zoru baslangici bence. İlk 1-2aylik donem vucudun yeni ritme alisma sureci. Bu kadar titiz ve kararli oldugunuz surece ben de basaracaginiza inaniyorum 🙂

 • Ebru

  Ufff cok sıkıldım bu dıyet olaylarından.ıstanbulda tanısmadıgım dıyet uzmanı kalmadı. Ama ben yapamıyorummmmmmmmmmmmmmmm.ne yapmam ve ne yapmamam gerektıgıını ıyı bılıyorummmm ama yapamıyorum:(

  • Güncel Anne

   Evet gerçekten işin başı azmetmek ve zayıflamanın kendin için olduğunu özümsemek galiba.

 • elif çakallıoğlu

  bende hayatım boyunca bir gün olsun yediklerimin kalori hesabını yapıp çetele tutmuş değilimdir.Ama doğum sonrası süt olsun mantığıyla yenenler öyle güzel et oldu ki kolaysa gelde ver bu kiloları..doğum sonrası kiloyu korumak çok önemli aksi takdirde vermek çok zor oluyor.ben doğum sonrası 70 kilodan 75 e çıktım fotolara bakınca kendimden iğrendim anne sütünü azaltmadan nasıl beslenmeliyim diye düşünürken bilmem doğru mu kendimce bir yol belirledim.ekmeksiz doyabildiğimi ekmek olmadanda herşeyden tat aldığımı farkettim.hatta ekmek yerine kendimi ödüllendirip gün içinde tatlı bişeyler yemeyi tercih ettim..tabii ihmal etmeden bol bol su içtim..ne yürüdüm ne koştum,ne adam akıllı diyet yaptım uçtu gitti 6 kilo darısı kalan 4 kiloma..tabii herkesin bünyesi farklı benimki basit bir denemeydi ama tuttu:)

  • Güncel Anne

   Tebrikler size. Ben de ekmeği kestim. Sonuç gerçekten kayda değer

 • hilal

  ben üye olamıyorum buraya

  • Güncel Anne

   Teknik bir nedenden dolayı bloga üye olamıyosunuz en kısa zamanda düzeltip size döneceğim

 • lamia

  ben dogumdan sonra asırı derecede zayıfladım hamileyken 100 kiloydum dgumdan snra 50 oldum ama kılo almak istıyorum ne yapmak gerek

  • Güncel Anne

   En güzeli sağlılı beslenme ve spor ile kilo vermektir

 • nevin

  Kilonuzda son durum nedir? istediginiz kiloya inebildiniz mi?

  • Güncel Anne

   Maalesef inemedim. İnince buradan paylaacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir