Anne Diyet

Güncel Anne Diyette 3

diyet
Diyete başladığım günden itibaren 26, ilk diyetisyen ziyaretimden bu yana ise  yaklaşık iki hafta geçti. Dün 3. diyetisyen randevum vardı. Toplamda 1800 gram vermişim. Diyete başlayalı neredeyse bir ay  olduğunu düşünürsek, verdiğim 1800 gramın son derece az olduğunu düşünüyorum. Neredeyse 10 gündür de her gün en az 40 dakika  koşu bandında terliyorum. Dünkü randevu biraz motivasyonumu kırdı açıkçası. Ama randevuya nöbet çıkışı, neredeyse hiç uyumadan gittiğim için bol ödem vardı vücudumda.  Zaten diyetisyenim de toplam vücut yağımın iki kilo azaldığını, ödem miktarının arttığını söyledi. Haftanın iyi haberi de verdiğim yağların karın çevresinden gitmiş olmasıydı.

Güncel Anne Diyette

 

Şimdi ne yapacağız peki? Aynen devam edeceğiz. Nihal Hanım, diyetime biraz daha  protein takviyesi yapıp; daha çok su içmemi önerdi. Bu hafta daha çok spor yapıp, daha çok su içip, daha fazla uyumaya çalışacağım. Kendime bir kere daha hatırlatıyorum ki vermem gereken 18 kilo var.

Yazar Hakkında

Dr. Elif Pınar Çakır

Merhaba! Ben Dr. Elif Pınar Çakır. Anne, çocuk doktoru ve eşim. İflah olmaz bir iyimser, ruhu gezgin, kendi gezgin bir maceraperest, mucizelere ve peri masallarına inanmaktan hala vazgeçmeyen biriyim. Güncel Anne'ye hoşgeldiniz!

14 Yorum Var

  • Ben başaracağına inanıyorum Elifcim. Muhtemelen vücudun bir direnç noktasında. Onu aşarsan daha hızlı vermeye başlayacaksın. Sakın vazgeçme. Heyecanla takipteyim.

  • En zoru baslangici bence. İlk 1-2aylik donem vucudun yeni ritme alisma sureci. Bu kadar titiz ve kararli oldugunuz surece ben de basaracaginiza inaniyorum 🙂

  • Ufff cok sıkıldım bu dıyet olaylarından.ıstanbulda tanısmadıgım dıyet uzmanı kalmadı. Ama ben yapamıyorummmmmmmmmmmmmmmm.ne yapmam ve ne yapmamam gerektıgıını ıyı bılıyorummmm ama yapamıyorum:(

  • bende hayatım boyunca bir gün olsun yediklerimin kalori hesabını yapıp çetele tutmuş değilimdir.Ama doğum sonrası süt olsun mantığıyla yenenler öyle güzel et oldu ki kolaysa gelde ver bu kiloları..doğum sonrası kiloyu korumak çok önemli aksi takdirde vermek çok zor oluyor.ben doğum sonrası 70 kilodan 75 e çıktım fotolara bakınca kendimden iğrendim anne sütünü azaltmadan nasıl beslenmeliyim diye düşünürken bilmem doğru mu kendimce bir yol belirledim.ekmeksiz doyabildiğimi ekmek olmadanda herşeyden tat aldığımı farkettim.hatta ekmek yerine kendimi ödüllendirip gün içinde tatlı bişeyler yemeyi tercih ettim..tabii ihmal etmeden bol bol su içtim..ne yürüdüm ne koştum,ne adam akıllı diyet yaptım uçtu gitti 6 kilo darısı kalan 4 kiloma..tabii herkesin bünyesi farklı benimki basit bir denemeydi ama tuttu:)

  • ben dogumdan sonra asırı derecede zayıfladım hamileyken 100 kiloydum dgumdan snra 50 oldum ama kılo almak istıyorum ne yapmak gerek

Yorum Bırak